Senaryo yazarı Müjdan Kayserli bu kez yeni bir diziyle değil sıra dışı romanıyla gündemde.

Mavi Kelebekler, Beni Böyle Sev, Unutulmaz ve Evlerden Biri dizileriyle dikkat çekmiş olan yazar, bu defa kamerayı kahramanların iç dünyasında gezdiriyor.

Perihan’ın Narin Rezonansı adlı bu romanda, İstanbul’un çılgın bir eğlence gecesinde tanışan iki genç kadının Dalyan’da dostluğa dönüşen macera dolu hikâyesi ustalıklı bir kurguyla anlatılıyor.

Bu genç kadınların her ikisi de ölümlü olmanın acısını derinden yaşayan, ölümün sırrını çözmeyi takıntı haline getirmiş ve farklı nedenlerle ölme arzusu duyan karakterlerdir. Olayların gidişatı onları bir seçim yapmaya zorlar. Öyle ki,  seçim ânına kadar tıpkı Schrödinger'in kedisi gibi hem vardırlar hem yok... 

Roman aynı zamanda atom altı fizik kurallarının insan hayatının gündelik yaşantısında geçerli olup olamayacağını sorgularken olaylara bambaşka bir perspektifle bakmamızı sağlıyor.

Gezi direnişi ve 15 Temmuz’un dolaylı etkileri de romana sinmiş durumda. 

Geniş bir okur kitlesini hedeflemiş olan yazarın bu ilk romanı, tatilde akılda kalıcı ve eğlenceli ne okusam diye soranlara güçlü bir alternatif niteliğinde. Okumaya başlamadan önce bu soruya hazırlıklı olmalısınız: Perihan’ın yerinde siz olsaydınız, elinizde kalan çuvallar dolusu parayı ne yapardınız? 

Perihan’ın Narin Rezonansı şimdilik yalnızca kitapyurdu.com adresinden online olarak sipariş edilebiliyor.